1
Lowicyn - farba poliwinylowa do malowania powierzchni ocynkowanych (matowa)

LOWICYN jest gruntoemalią przeznaczoną do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją i dekoracyjnym oraz do renowacji powierzchni uprzednio pomalowanych farbami z grupy LOWICYN.

Do stosowania:

  • w budownictwie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń itp.
  • w przemyśle do malowania konstrukcji stalowych ocynkowanych metodą metalizacji natryskowej oraz ocynkowanych elementów maszyn, urządzeń itp.

 

 


Eko Lowicyn - farba akrylowa do malowania powierzchni ocynkowanych (półmat)

Ekologiczna, bezpieczna dla środowiska i użytkownika farba eko-LOWICYN przeznaczona jest do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni ocynkowanych eksploatowanych na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń:

  • w budownictwie: pokrycia dachowe, rynny, parapety, ogrodzenia
  • w przemyśle: konstrukcje, elementy maszyn, urządzeń itp.


Farba może być również stosowana:

  • do malowania stali, aluminium, tynku, betonu, PCW po ich odpowiednim zagruntowaniu
  • do renowacji powierzchni uprzednio malowanych farbami marki LOWICYN lub innymi oraz blach powlekanych metodą ciągłą produktami polimerowymi akrylowymi oraz poliestrowymi (w tym blachy z Huty FLORIAN)

 

 


Lowicyn SX – farba poliwinylowa do malowania powierzchni ocynkowanych(połysk)

LOWICYN-Sx jest gruntoemalią przeznaczoną do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją i dekoracyjnym oraz do renowacji powierzchni uprzednio pomalowanych farbami rozpuszczalnikowymi grupy LOWICYN.

Do stosowania:

  • w budownictwie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń itp.
  • w przemyśle do malowania konstrukcji stalowych ocynkowanych (mosty, wiadukty, słupy, barierki) oraz ocynkowanych elementów maszyn, urządzeń itp.

 

 


Lowicyn-tixo - farba poliwinylowa do malowania powierzchni ocynkowanych tiksotropowa

Do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją i dekoracyjnym (jako gruntoemalia) lub w zestawie z farbami grupy LOWICYN.

Do stosowania w zabezpieczeniach zewnętrznych i wewnętrznych:

  • w budownictwie: dachy, rynny, parapety, ogrodzenia itp.
  • w przemyśle: elementy maszyn i urządzeń ocynkowanych lub wykonanych z blachy ocynkowanej oraz konstrukcje stalowe ocynkowane metodą metalizacji natryskowej (mosty, wiadukty, latarnie, słupy wsporcze, konstrukcje linii wysokiego napięcia) itp.


Można nią pomalować również elementy aluminiowe i stalowe po odpowiednim zagruntowaniu podłoża.

 

 


Radach - farba poliwinylowa do malowania powierzchni ocynkowanych (matowa)

Farba na dach Radach przeznaczona jest do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych, stalowych fosforanowanych, aluminiowych, oraz betonu. Nadaje się również do renowacji starych powłok, zarówno na blachach ocynkowanych, jak i powlekanych metodami przemysłowymi. Farba na dach Radach zalecana jest szczególnie do malowania dachów, rynien oraz parapetów.

Farba do dachów Radach jest wyrobem tworzącym szybkoschnące powłoki o bardzo dobrej przyczepności do podłoża, wodoodporne, odporne na zmienne warunki atmosferyczne, elastyczne i odporne mechanicznie.

 

 


Urekor – podkład antykorozyjny do elementów stalowych i żeliwnych

Podkładowa farba antykorozyjna Urekor S jest zawiesiną pigmentów i wypełniaczy w roztworze żywicy ftalowej w mieszaninie rozpuszczalników organicznych z dodatkiem środków uszlachetniających i pomocniczych. Daje szybkoschnące, matowe, elastyczne powłoki doskonale przyczepne do podłoża, o stosownej do przeznaczenia twardości. Stosuje go się do gruntowania elementów konstrukcji stalowych i żeliwnych użytkowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, celem zabezpieczenia ich przed korozją. Zaleca się stosować go jako podkład pod następujące farby i emalie nawierzchniowe: ftalowe, ftalowe modyfikowane i nitrocelulozowe.

 

 


Cynkal - antykorozyjna gruntoemalia akrylowa na metale,ocynk i rdzę

Cynkal jest gruntoemalią przeznaczoną do malowania czystych (np. po piaskowaniu) lub niecałkowicie oczyszczonych z produktów korozji elementów ze stali, żeliwa, stali ocynkowanej i metali lekkich(aluminium, miedź, mosiądz itd.)

 

 


Caparol – farba akrylowa do dachówek

Elastyczna, czysto akrylowa ochronna farba dachowa do dachówki betonowej i ceramicznej. Chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi

 

 


Akrybet - farba akrylowa do dekoracyjno-ochronnego malowania betonu

Akrybet jest rozpuszczalnikową farbą akrylową. Tworzy powłoki odporne na działanie wody i czynników atmosferycznych.

Po odparowaniu rozpuszczalników tworzy powłoki malarskie odporne na działanie wody i czynników atmo-sferycznych, dobrze zwilża podłoża i jest dobrze przyczepny do większości podłoży mineralnych stosowanych w budownictwie. Zalecany jest do malowania elewacji budynków, eternitowych i bezazbestowych pokryć dachowych i ściennych, dachówek cementowych, galanterii betonowej

 

 


Emulsol RN-1 jest mieszaniną środków powierzchniowo czynnych niejonowych z dodatkiem inhibitora korozji. Ulega biodegradacji. Skutecznie usuwa tłuszcze, oleje, i inne zabrudzenia.