Wszystkie prace realizowane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu alpinistycznego takiego jak liny statyczne i dynamiczne, uprzęże, przyrządy zaciskowe i asekuracyjne, karabinki oraz kaski ochronne przystosowane do prac na wysokości który pomaga nam zrealizować każde zlecenie.

Używamy elektrycznych myjek wysokociśnieniowych firmy Karcher które znajdują zastosowanie podczas mycia blach powlekanych lub czystego ocynku oraz myjek spalinowych firmy Holzinger o mocy 300bar które usuwają luźną farbę z łuszczących się dachów i pozwalają osiągnąć zamierzony efekt.

Wszystkie myjki wyposażone są w odpowiednie dysze takie jak:
- dysza rotacyjna, jest to dysza obrotowa która podkręca strumień wody który zwiększa skuteczność mycia do 50%. Zapewnia szybsze i dokładniejsze mycie.
- dysza pianotwórcza która używana jest do produkowania piany która utrzymuje się na powierzchni czyszczącej, pozwala ona zaaplikować środek odtłuszczający jak i każdą inna chemie.
- dysze spryskująco – płuczące z regulacja strumienia wody do punktowego i szerokokątnego strumienia wody

Do aplikacji farb i lakierów służą nam agregaty hydrodynamiczne firmy Titan air less modele 450e oraz 650e które również wyposażone są w odpowiednie dysze i filtry którymi można malować różne rodzaje blach takie jak trapezowe, faliste, blacho dachówki czy płaskie. Nie możemy zapomnieć o pędzlach które są NIEZBĘDNE.